![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 15075264
*
nr 1507 5264
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 29/30. Bildmått: 123x243 cm, yttermått inklusive ram: 147x270 cm
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2022
kl 20:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 20:49:34
1
Vinnande bud
5/12 20:49:59
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
nr 1507 5264
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 29/30. Bildmått: 123x243 cm, yttermått inklusive ram: 147x270 cm
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 20:49:34 | 1 | Vinnande bud |
5/12 20:49:59 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25